7 důvodů proč nás podporovat

  1. ALS je nevyléčitelné těžké onemocnění, přichází náhle, postupuje rychle, člověk z plného zdraví postupně ochrne, není schopen komunikace a umírá.
  2. Péče o pacienty v ČR je náhodná, necentralizovaná, chybí multidisciplinární péče neurologa, fyzioterapeuta, logopeda, psychiatra. Zdravotníci si s ALS pacienty nevědí rady.
  3. Pacienti jsou odkázáni na internet, je velmi malá informovanost nemocných.
  4. Díky chybějící profesionální podpoře pacienti hledají jinde. Zkoušejí pochybné praktiky a stávají se snadným terčem podvodných léčitelů.
  5. Průměrný pacient má 2 děti okolo 10 let. Nikdo nepečuje o rodinu a rodina neví, jak o sebe pečovat. Dětem rodiče odcházejí před očima, manželovi/ce partner, na deprese a stresové poruchy jsou sami.
  6. Rodina přichází o jednoho ze živitelů. Péče o ALS pacienta je velmi nákladná. Kromě pomůcek a úprav bytu rodina vydává nemalé peníze za vitamíny a suplementy. Díky specifitě onemocnění ne všichni dosáhnou na státní příspěvky, nebo žádají pozdě. Často nevědí jak.
  7. Pečující personál přichází o své pacienty, zažívá syndrom vyhoření, ale protože nenachází potřebnou pomoc, z oboru často odchází. 

To je život s ALS. Ale dá se s tím něco dělat. My jsme začali, podpoříte nás?

Jak pomoci?

Pošli DMS na tel. 87 777 ve tvaru:

DMS TRV ALS 30

DMS TRV ALS 60

DMS TRV ALS 90

Platbou na účet 5001495992/0300

BIC: CEKOCZPP 
IBAN: CZ67 0300 0000 0002 6411 9697 
 

Nakupuj na našem eshopu

OSOBNOSTI