Bojujme společně proti bezmoci

PODPOŘTE NÁS

Často kladené otázky

 • Jak se mohu zapojit do aktivit?
  Informace naleznete v sekci JAK POMÁHAT, pokud můžete nabídnout konkrétní pomoc napište nám na email zsalsa..a domluvíme se jakou činnost byste s námi chtěl/a vykonávat. Hledáme odborníky z oborů fyzioterapie, logopedie, sociální práce, ale také dobrovolníky, kteří by se s námi podíleli na osvětových aktivitách překladech textů, koordinaci péče o nemocné. Je možné se také stát dobrovolníkem přímo v rodině nemocného ALS.
 • Kde je možné nahlídnout na pomůcky?
  Na pomůcky je možné nahlédnout na Neurologické klinice VFN v Praze. Po domluvě je možné pomůcky vyzkoušet a domluvit se na zapůjčení, na informace na emailu eva..
 • Je možné se setkat s týmem odborníků a dostat všechny potřebné informace?
  Ano je možné domluvit si konzultaci přímo s námi. Spolupracujeme s Neurologickou klinikou VFN, která provozuje speciální ambulanci zaměřenou přímo na ALS. Poskytuje informace z oblasti fyzioterapie, logopedi a psychiatrie.
 • Jak se dozvíme, na jaké pomůcky máme nárok, které hradí zdravotní pojišťovny?
  Doporučujeme se podívat např. na stránky DMA PRAHA, kde v katalogu naleznete všechny možné pomůcky a přímo po rozkliknutí vidíte na jaké pomůcky máte nárok a jaký je doplatek. Pro lékaře je důležitý vždy kód, který je u vybrané pomůcky napsaný.
 • Existuje specializované centrum pro ALS pacienty? A kde mam najít neurologa?
  Specializované centrum v ČR doposud neexistuje, doporučujeme se s péči odvolávat přímo na nervosvalové ambulance, které jsou ve většině velkých nemocnic. Zde naleznete přímo lékaře zabývající se nervosvalovými onemocněními, kam ALS spadá.
 • Co ALSA dělá?
  ALSU vede tým odborníků, který je rozsetý napříč různými zařízeními. Poskytujeme především poradenství z oboru neurologie, psychiatrie, logopedie, fyzioterapie. Je možné se s námi domluvit na osobní schůzce a sjednat ambulantní návštěvu na Neurologické klinice VFN v Praze. Dále zajištujeme rekondiční pobyty, výjezdy do domácností pacientů, osvětu veřejnosti ale i odborné populace, PR aktivity o ALS.